AHMET BEREKET

Anasayfa » AHMET BEREKET

1974 İsviçre Doğumluyum. Evli ve 2. kız babasıyım.

1994 yılında İzmir’de açmış olduğum Çağrı spor kulübümde bu güne dek yüzlerce sporcu yetiştirdim Bu sporcularımız içerisinden il bazında, ulusal, uluslar arası turnuvalarda, Balkan ve Avrupa Şampiyonası gibi büyük organizasyonlard, ülkemize madalyalar kazandıran sporcular yetiştirdim.

Taekwondo federasyonumuzun Büyükler Milli takım antrenörü olarak sayısız Ulusal, uluslar arası, Avrupa ve Dünya şampiyonası gibi büyük müsabakada görev aldım.

Kıck Boks Branşında Milli Hakem olarak Kıck boks Avrupa kupasında ülkemiz temsilen görev yaptım. 2002-2017 yılları arasında çevik kuvvet şube müdürlüğünde ve pandemiden önce de 3 yıl boyunca ,İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek okulunda Taekwondo ve yakın savunma alanlarında dersler verdim. Halen İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla ilişkiler Genel Müdürlüğü onay ve destekli Şiddet mağduru kadın ve çocuklara yönelik, 2. bir proje olarak da sağlık çalışanlarına yönelik YAKIN SAVUNMA VE CAYDIRICI SAVUNMA TEKNİKLERİ ARACILIĞIYLA KADINLARA VE ÇOCUKLARA, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ” projesini ağrı spor merkezinde yürütmekteyim.

Türkiye Taekwondo federasyonu 6. Dan ,5. kademe antrenör Teknik Direktör

Türkiye Kıck Boks federasyonu 3. Kademe Antrenör 6. Dan

Milli Hakem -Danışma kurulu üyeliği görevlerim dışında , Karabağlar Halk Eğitimi Merkezi Taekwondo- Kıck boks usta eğiticilik görevim devam etmektedir.

A.Ü İşletme Fakültesi yönetim ve organizasyon bölümü (lisans), A.Ü Sosyal Bilimler Fakültesi (ön lisans), A.Ü Adalet (ön lisans), A.Ü Spor Yönetimi (Ön lisans) bölümlerini bitirdim

Spor ve Siyaset dışında, Basın alanında da  İzmir TÜRK.TV de ( Korkusuzca ) kendi hazırlayıp sunduğum TV programlarıma ilave olarak haber sitelerinde köse yazıları yazmaktayım veAKSAÇÇILAR Gazetsi genel yayan yönetmeni ve imtiyaz sahibiyim.

Siyasi hayatıma 2004 Yılında BBP İzmir il yönetimine il yönetim kurulu üyesi ve gençlik kolları başkanı olarak başladım. 2007 yılında il başkan yardımcılığı görevimi yürütürken, Şehit liderim Cennet mekân Muhsin YAZICIOĞLUNU’nun bizzat ataması ile, BBP İzmir il başkanı oldum ve bu görevim aralıksız olarak 2014 yılına kadar devam etti. 2014 yılında aktif siyasetten çekildikten son, arkadaşlığımızla birlikte yapmış olduğumuz uzun istişareler neticesinde ,Milletimize , Türk İslam alemine -Turan coğrafyamıza hizmet edebilmek gayesiyle 2021 yılında AKSAÇLILAR Derneğimizin kurduk. Halen AKSAÇLILAR Derneğimizin Kurucu Genel Başkanı ve yapılan ilk olağan kongrede Genel Başkan seçilerek AKSAÇLILAR Derneği Genel Başkanı olarak . Görevime devam ediyorum.