AKSAÇLILAR’DAN KONAK BELEDİYE BAŞKANINA “AKLINI BAŞINA AL” ÇAĞRISI

Anasayfa » HABERLER » AKSAÇLILAR’DAN KONAK BELEDİYE BAŞKANINA “AKLINI BAŞINA AL” ÇAĞRISI
AKSAÇLILAR Genel Başkanı Ahmet BEREKET imzasıyla yayınlanan basın açıklamasında, “İzmir ili, Konak ilçesi CHP li Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun, İstanbul Şişli belediyesinden getirip başkan yardımcısı görevi verdiği Simge ELDENİZ’in, Türk – İslam Ülkücüleri, Turan sevdalıları için, Şehit hükmünde olan, 2005 yılında Ege Üniversitesinde, bölücü terör örgütü PKK militanlarınca Şehit edilen, Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU için, Antalya’da, Murat paşa Belediyesinde Turunç Masa sorumlusu olarak görev yaptığı dönemde yapmış olduğu paylaşımında ifade ettiği “ Kendisine Reis diyen bu adam oraya insan öldürmeye gidecek, sonra kendi ölünce bir anda hümanizm savunucusu olacaksınız öylemi? Efendim neymiş bir insan ölmüşmüş de yazıkmış da.
Ben sizin Hümanizm anlayışınıza sı….yım ( … olan bölümü okuyuculara saygımdan boş bıraktım) sözleri hafızalarımızda tazeliğini korurken, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun yapmak istediği nedir? Simge ELDENİZ’in yaptığı paylaşımdan da anlaşılacağı üzere, Ülkücü düşmanlığı dışında acaba ne gibi meziyetleri vardır ki, Türkiye’nin 3. Büyük Şehrinde, İzmir’in en büyük ilçelerinin başında gelen Konak İlçesinde, CHP içerisinde kimse kalmamış mı ki, Simge ELDENİZ başkan yardımcısı olarak transfer edilmiş.
AKSAÇLILAR olarak, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu’ya sesleniyoruz. Aklınızı başınıza alın. İzmir’e, Konak ilçemize, huzursuzluk dışında hiçbir şey kazandırmayacak olan bu kararınızdan bir an önce vazgeçin diye seslendi.
Bereket açıklamasının devamında, konunun hassasiyetine istinaden, Konak Belediye başkanınca yapılan görevlendirmenin yeniden değerlendirmemesi hususunda, CHP Genel Başkanı Özgür ÖZEL’e de yazılı olarak durumu bildirdiklerini ifade ederek, inanıyoruz ki aklıselim bir şekilde, bizce yapılan bu manasız atama bir an önce iptal edilir ” dedi.